TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Stowarzyszenie Absolwentów
Wydziału Górniczego

Tradycje i Innowacje w Górnictwie ponownie wybrzmiały na Politechnice Wrocławskiej!

Data: 08.12.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach 25-26.11.2022 w Politechnice Wrocławskiej miała miejsce druga edycja Konferencji Naukowo – Technicznej Tradycje i Innowacje w Górnictwie. Organizatorem wydarzenia była Katedra Górnictwa na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, we współpracy z Katedrą Geodezji i Geoinformatyki oraz Stowarzyszeniem Absolwentów Wydziału Górniczego.

Tegoroczna edycja Konferencji odbyła się pod hasłem "Projekt GEO-3EM dla przemysłu – efekty i inspiracje". Głównym celem spotkania była prezentacja aktualnych zagadnień naukowo – technicznych realizowanych przez pracowników Katedry Górnictwa oraz Geodezji i Geoinformatyki, a także dotychczasowe efekty współpracy z przemysłem. Sesje naukowe połączone zostały z prezentacją pracowni naukowych funkcjonujących w ramach kompleksu GEO-3EM.

Konferencja zgromadziła 107 uczestników, w tym 67 reprezentujących szerokorozumiany przemysł surowcowy. Byli to przedstawiciele KGHM Polska Miedź S.A., PGE GiEK S.A., PGG, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. oraz kopalń surowców skalnych i specjalistycznych firm świadczących usługi na rzecz górnictwa. Pośród gości reprezentujących grupę kapitałową KGHM Polska Miedź S.A. w konferencji wzięła udział liczna grupa Dyrektorów Departamentów Centrali na czele z Dyrektorem Naczelnym ds. produkcji - Janem Zimrozem. Nasze zaproszenie przyjęli również Dyrektor Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM PM S.A - Sebastian Rakowiecki, Prezes PeBeKa S.A - Tomasz Rawecki, Prezes Bipromet S.A - Dariusz Kubiak, a także Dyrektor ds. rozwoju i inwestycji PGE GiEK S.A. KWB Bełchatów - Mariusz Jamróz i Robert Dudzisz - Członek Zarządu i Z-ca Dyrektora ds. Górniczych: Kopalnie Porfiru i Diabazu Spółka z o.o.

Inicjatorem oraz gospodarzem wydarzenia był dr hab. inż. Robert Król, prof. uczelni, pełniący funkcję Kierownika Katedry Górnictwa oraz Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Górniczego. W ramach konferencji odbyły się 3 sesje plenarne (15 referatów) oraz sesja posterowa (32 postery naukowe - GALERIA). W ramach prezentowanych referatów oraz prowadzonych dyskusji wielokrotnie podnoszona i podkreślana była rola wiedzy i doświadczeń nabywanych w ramach działalności funkcjonujących laboratoriów GEO-3EM. To właśnie efekty tej pracy stają się źródłem innowacyjnych rozwiązań produktowych i procesowych, jednocześnie pozostając w zgodzie z ideą zrównoważonego wykorzystania surowców i energii oraz ochroną środowiska.

Elementem wieńczącym II edycję konferencji były tradycyjne uroczystości barbórkowe na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Gospodarze wydarzenia otrzymali liczne  gratulacje kierowane dla całej Politechnicznej Braci Górniczej, były podziękowania za dotychczasową współpracę i okolicznościowe pamiątki.

Formuła wydarzenia, łącząca konferencję naukową z branżowym spotkaniem towarzyskim, ponownie została przyjęta z zadowoleniem przez przybyłych gości, którzy już zapowiedzieli swój udział w kolejnej edycji.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024